Nadszedł ten dzień – data ślubu ustalona, czas zabrać się za przygotowania.  Ale od czego tu zacząć? Pracy jest naprawdę sporo i łatwo się pogubić w natłoku spraw do załatwienia.
Podpowiem Wam dziś jak zabrać się za przygotowania w kwestii fryzury ślubnej – z tego krótkiego poradnika dowiecie się co i kiedy robić a czego nie robić, aby Wasze włosy w dniu ślubu wyglądały wyjątkowo! 
🔹 1. Poszukiwania stylisty fryzur. 
Im szybciej zaczniesz się rozglądać za fryzjerem tym lepiej. Często panny młode zaklepują termin nawet z rocznym wyprzedzeniem! Nie odkładaj poszukiwań stylisty fryzur na ostatnią chwilę, bo przysporzysz sobie niepotrzebnego stresu.
🔹 2. Umów się na fryzurę próbną.
Koniecznie! To spotkanie jest dla Ciebie, żebyś mogła stwierdzić czy wybrany fryzjer potrafi sprostać Twoim oczekiwaniom, czy jest między Wami chemia (tak, to też jest ważne!), ale też dla fryzjera, który pozna Twoje włosy i będzie wiedział jak do nich podejść, aby w dniu ślubu fryzura była idealna i trwała.
🔹 3. Weź pod uwagę, że niekoniecznie musicie poczuć flow z pierwszym wybranym stylistą fryzur. Czasem po prostu gusta i wizje są na tyle różne, że ciężko dojść do porozumienia. Dlatego też umów się na próbne czesanie odpowiednio wcześniej, tak, żeby w razie czego mieć czas na poszukiwania innej osoby, której powierzysz swoje włosy.
🔹 4. Przeglądaj inspiracje.
Zapisuj zdjęcia fryzur, które Ci się podobają. Weź je ze sobą na próbne czesanie, żeby łatwiej było Ci wytłumaczyć fryzjerowi czego oczekujesz.
🔹 5. Wybierz fryzurę, która będzie dopasowana stylem do sukni i dodatków, a nawet klimatu wesela. Jeśli nie wiesz jaka fryzura będzie pasować do danego stylu – poproś stylistę fryzur o poradę.
🔹 6. Nie skracaj mocno włosów pomiędzy czesaniem próbnym a dniem ślubu, może się bowiem okazać, że fryzura, którą wybrałaś będzie się prezentowała zupełnie inaczej na krótszych włosach! Jeśli musisz podciąć włosy, niech to będą tylko końcówki.
🔹 7. Jeśli masz w planach zmianę koloru, zaplanuj ją nie później niż tydzień przed ślubem (a najlepiej jeszcze wcześniej!), żeby w razie wpadki był czas na naprawę koloru.
🔹 8. Już kilka miesięcy przed ślubem pomyśl o intensywnej pielęgnacji włosów. Nie muszą to być wcale kosztowne zabiegi w salonie – regularne olejowanie i maski w domowym zaciszu dadzą równie piękne efekty. Zdrowe, lśniące włosy dodadzą uroku każdej fryzurze!
🔹 9. W dniu ślubu poproś stylistę fryzur, żeby pokazał Ci (lub Twojej świadkowej) jak wpiąć i wyjąć welon, żeby nie zniszczyć fryzury.
🔹 10. Kiedy jesteś już gotowa, aby wyjść z domu i przeżyć ten najważniejszy dzień w Twoim życiu, nie myśl już o fryzurze, makijażu i całej reszcie – uśmiechnij się, odstresuj i bądź sobą – i niech się dzieje! ❤️💛💚💙

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *